Czas trwania (15m 3s), zobacz automatyka.

90 lat Lasów PaństwowychZainteresowanie wasze: 15773, czas trwania: 15m 3s, ciekawe: obecnie brak dodatkowej informacji, ocena: 100. Komentarze od was:

- pomóżcie co to za muzyka od 10 min. leci
- LAS GRODZIECKI!!!!!!!!!!!
- +mL-PL  Największe stanowiska występowania cisu w Polsce są w Borach Tucholskich, w Jasieniu koło Radomska oraz na Pomorzu koło Szczecinka. Powszechniej występuje na północy, zachodzie i południowym zachodzie Polski.Jakbyś nie wiedział to już wiesz. https://www.facebook.com/pages/STOP-prywatyzacji-Las%C3%B3w-Pa%C5%84stwowych/407571819376370
- Wspaniała sprawa. Pokażcie mi instytucje rządowe, które same na siebie zarabiają. 
- Ja się pytam dlaczego państwo kładzie łapę tylko na lasy? Niech zagarną wszystko co istnieje na terenie kraju- nawet niewolników!  O Zgrozo- socjalizm to wylęgarnia dla zła (ale to już niewielu interesuje).
- muzyka z początku 3ciej minuty, pliiiiiis
- Widzę, że mamy tu do czynienia z prawdziwym znawcą tematu ;] Szkoda, że widocznie wie mało o tym jak wygląda ochrona przyrody na świecie i u nas.
Bo gdy u nas w XI w. powstawały pierwsze zalążki praw ochrony przyrody (!), Europa nie słyszała jeszcze tego pojęcia.
Widzę, również że ów znawca nie wie nic zupełnie o naturalnym funkcjonowaniu lasu bez ingerencji człowieka, o tym że drzewa nie żyją wiecznie, każde ma własny genetyczny wiek rębności, o tym że natura sama potrafi stworzyć wielohektarowy zrąb zupełny, oraz że leśnicy swoimi działaniami naśladują siły przyrody. Przedmówca jak sądzę, nie widział również nigdy na oczy plantacji drzew - gdyby widział nigdy nie porównałby do niej wielofunkcyjnego lasu.
Co do odnawiania lasu - każdy drzewostan jest odnawiany zgodnie ze składem gatunkowym, siedliskowym typem lasu, zgodnie z położeniem terenu i wieloma innymi wytycznymi. Gdyby odnowienie nie było właściwe, nie mielibyśmy lasów. A przecież widać, że tak nie jest.
- A ciekawe czemu nie wspomnieli o uczelni w Tucholi :o haha 
- 100 lat lasom państwowym! Aby za 10 lat były prywatyzowane.
- szkoda że nie czytała Czubówna
- Chociaż z tej instytucji publicznej, Polak może być dumny!
- Kocham lasy! Fajny program o urodzinach Lasów Państwowych.
- ciekaw ile drzew trzeba było ściąć by zapłacić za te 15min propagandy
- Szkoda, że nie mówi się w tym filmie o np takich faktach, że lasy państwowe pozwalają sobie na wycinkę drzew w praktycznie każdym obszarze poza ścisłą ochroną rezerwatów.
Tyle się w tych filmikach mówi o złudnej ochronie, kiedy tak naprawdę faktyczna ochrona dotyczy promila powierzchni tych lasów. Reszta to mniej lub więcej, ale dalej farmy drzew, w dodatku często odnawiane w niewłaściwy sposób (co zresztą najczęściej nie jest wynikiem błędów leśników, tylko decyzji administracyjnych).
Pytanie - kiedy w końcu doczekamy się prawdziwego systemu ochrony przyrody, jaki chociażby istnieje w USA?