Czas trwania (4m 57s), zobacz Akademia Innowacji.

16)...Mocne Oswietlenie + Torf ....hmmZainteresowanie wasze: 5049, czas trwania: 4m 57s, ciekawe: obecnie brak dodatkowej informacji, ocena: 53. Komentarze od was:

- Też o tym czytałem, a jednak mam u siebie mnóstwo torfu, szyszek itp, a woda kryształ no chyba, że to zasługa filtracji.
- Hej.
Ja posiadam w swoim filtrze i sumpie trochę torfu włóknistego. Woda lekka herbatka, ale kryształ. Nigdy akurat nie miałem z nim problemu. Jak narzazie same plusy.:
-ph. wody delikatnie spadło, aktualnie mam 6,6 - 6,8. Wcześniej było ok 7.0.
-z powierzchni wody zniknął "film" błona bakteryjna, która pojawiała się ze względu na mocne oświetlenie. Pozbywałem się jej za pomocą deszczownicy. Teraz już nie muszę.
- hmmm a mi tak bąbelkuje po przycince roślin , a co2 nie podaje ;)
- Witam wszystkich zapalonych akwarystów,ja torfu nigdy nie używałem i nie używam do tej pory,rośliny wydzielają garbniki,a mętną wodę miałem po podniesieniu co2? nie wiem dlaczego myślę że bakterie zabijałem,ale o jest tylko moja teza. Pozdr,
- Bardzo klarowna woda czym tam świecisz same ledy ? Ja zacząłem świecić prawie 120w na 180l i myślałem, że się dorobię jakiegoś dziadostwa, ale na razie nic od dwóch tygodni, a doświetlenie kątów akwarium super wszystko ładnie widać.
- No to wiem co sie u mnie dzieje w aqwa testowym mam dokladnie ten sam objaw , dodalem szyszek olchowych a ze mam tam troche swiatla z ledow wlasnie to moglo byc przyczyna.Dzieki:)
- u mnie nie ma aż tak intensywnej wymiany gazowe :( nie wiem dlaczego,dwa tygodnie tez wywal ilem torf z filtra tak mi zajebał filtr ze szok.Nie wspomnę ze woda była tez ciemniejsza.Moze niektórzy tak lobią ale ja wole jak jest kryształ.
- Ale fajna woda gazowana.. moje tak nie bąblują  niestety ale za to ostatnio ladnie sobie rosną :)

Pozdrawiam
- Kurde bardzo ciekawy filmik łapa leci Pozdrawiam :)
- Każdy kij ma 2 końce:) hhehe... Fajnie że udało Ci się dojść do problemu i go zlikwidować:)Brawissimo:)
- Kolejny ciekawy filmik:) wielu Kolegów na pewno skorzysta z Twoich rad. Roślinki bomblują jak szalone za kilka dni będzie robótka z przycinką :)